DENÍK LYŽAŘSKÉHO KURZU - DEN ŠESTÝ

DEN ŠESTÝ - 24. 2.

Po včerejší diskotéce, která nám protáhla večerku, bylo všem jasné, že ranní vstávání bude velmi náročné. A byla to pravda. Při budíčku měly děti ještě půlnoc. Nicméně času nebylo nazbyt a vstávat se muselo. 

Ranní rutina a snídaně proběhly jako obvykle. Poté se ale denní režim zásadně změnil. Bylo potřeba roztřídit věci na pokojích, vložit je do správných kufrů (snad se to všem podařilo!). Poté proběhla důsledná kontrola pokojů. Jakmile bylo vše uklizeno, pozornost jsme zaměřili na lyže a lyžáky. 

V tento okamžik bylo vše připraveno k odjezdu.  My jsme se ale ještě vydali na krátkou procházku po okolí. Podívali jsme se na vyřezané dřevěné sochy s typickými řemesly Valašska. Rozloučili jsme se se svahem a udělali poslední společné fotky. 

Před obědem proběhlo ještě zhodnocení výcviku a předání ocenění za lyžařský kurz. Po tomto zhodnocení zaznělo v jídelně ticho a naposledy jsme zazvonili naším zvoncem, který nás celým lyžákem provázel. 

Naložení lyží, lyžáků a kufrů byla už poslední povinnost, která nás tento den čekala. 

A jelo se domů. Pocity byly smíšené. Všichni se těšili domů, ale ve výrazech dětí byl znát i smutek z končícího týdne, který utekl oproti školnímu strašně rychle. 


Dříve než dorazil autobus už rodiče netrpělivě vyhlíželi své potomky. Nakonec se přece jen dočkali. Smutek z konce lyžáku byl ta tam. Nezbývalo než si rozebrat zavazadla (teď už jen doufat, že si každý odnesl opravdu to své :) ). 


No, a to je z našeho lyžáku všechno. Tak dlouho jsme se na něj těšili a nyní je to už minulost. 

Závěrem děkuji všem rodičům, že umožnili dětem tento kurz absolvovat. Pochvala patří i dětem za vzorné chování, dochvilnost a pohodový průběh týdne. A v neposlední řadě patří poděkování i pedagogům, kteří se o vaše děti starali od ranních hodin, přes výcvik na lyžích až po večerní program a ukládání k večerce. 

Snad se všem lyžák líbil a z nově získaných zážitků budete ještě dlouho čerpat dobrou náladu (samozřejmě až se pořádně vyspíte a odpočinete si). 


Tož ogaři a cérky, za rok se vidíme znovu na Kyčerce!  Lyžáku nazdar - zdar!


Eliška Olbrechtová

Vedoucí kurzu

DEN PÁTÝ - 23. 2.

obrázek bez popisu

Už jsme u konce našeho lyžařského kurzu ale pojďme dnešní den vzít hezky od začátku.

Ráno jsme se probudili bez energie a v hlavě nám probíhaly myšlenky, co se dnes bude odehrávat. U snídaně jsme načerpaly všechny síly a vydali jsme se na svah. Na začátek jsme se rozcvičili a pomoci kotvy jsme se dostali na samotný začátek naší sjezdovky. Sjížděli jsme dolů stylem boxu, tanečnice a letadla. Všichni si vedli skvěle, ale nastal čas oběda. Po obědě jsme si šli odpočinout a znovu jsme vyrazili na sjezdovku. Už jsme měli lehký pocit smutku, jelikož jsme věděli, že už to byly poslední jízdy našeho lyžařského kurzu. Po příjezdu na hotel jsme měli velký hlad a šli jsme na večeři. Poté se na hotelu začalo odehrávat velké drama, protože bylo oznámeno že bude diskotéka. Všichni se připravovali a probírali, koho vyzvou k tanci. 

A  taky bylo oznámeno, že bude prodloužená večerka, tak jsme všichni šťastní.

A jsme u konce našeho posledního etického dne. (Poznámka učitele: nejspíš bylo myšleno hektického dne... nebo epického?... Tak či tak, možná bude tento večer pro některé doopravdy epický :) ... ).  

Postřeh učitele: V průběhu dne byl vznesen dotaz: "Paní učitelko, je ten dnešní PLES povinný?" ... očividně jsou žáci na diskotéku připraveni a my se můžeme už jen těšit, jaké večerní róby vyloví ze svých kufrů. 

DEN ČTVRTÝ - 22. 2.

Dneska ráno nás vzbudil náš instruktor. Jmenuje se David Brhel. Poté jsme šli na snídani, která byla vynikající. Po snídani jsme šli na pokoje a nachystali jsme se na lyžování. Skibusem jsme dojeli na sjezdovku se 4. skupinou. Lanovkou jsme vyjeli nahoru a lyžovali jsme až do 11:30. Nejvíce padal náš Danek. Hoblovali jsme kopečky a píchali jsme do nich hůlky. Pak jsme jeli zpátky na hotel a dali jsme si dobrý oběd. Po oběde jsme si dali oddych a ve dvě hodiny jsme šli na procházku do obchodu, abychom doplnili zásoby. Mávali jsme na auta (Poznámka učitele: Řidiči pozdravy opláceli. Vypozorovali jsme, že více na pozdrav odpovídali muži než ženy). Unaveni jsme došli na hotel a měli večeři. Čeká nás program od 7. B a potom půjdeme hajat. 

Dnešní report psala lyžařská skupina číslo 3. 


Postřeh učitele: Střípek z dnešního večerního programu: Uhádni přísloví: "Strach má?".... "Krátké nohy"... "Ne! Zkuste to znovu: Strach má?"... "Dlouhé nohy" 

DEN TŘETÍ - 21. 2.

Po probuzení nás přivítalo mlhavé ráno (poznámka učitele: mlha byla včera, dnes ne), které nás i učitele donutilo vstát a jít se nasnídat. Ke snídani jsme si mohli zvolit libovolné jídlo dle chuti ze švédských stolů.

Po jídle jsme se odebrali do svých pokojů a připravili jsme se na svah na který nás poté odvezl skibus. Abychom se dostali na modrou sjezdovku, museli jsme překonat několik namáhaných překážek před námi. Jakmile jsme se dostali na místo, začali jsme se učit nové cviky. Nejvíce nás pobavil vláček, u kterého jsme všichni popadali jako hrušky. Po zdolání modré sjezdovky jsme se vyřádili na červené. Unaveni jsme nastoupili do skibusu, který nás převezl na hotel. Když jsme dorazili, šli jsme se naobědvat, abychom nabrali sílu na odpolední lyžování. Po odpoledním klidu jsme opět zamířili na svah, na kterém jsme si připomněli cviky z rána. Večer na nás čekal program, který si pro nás připravila 8. třída. 

Po zábavě jsme si udělali osobní hygienu a uložili se ke spánku (poznámka učitele: toto ještě nenastalo, na hotelu je zatím pěkně rušno. Denní režim je ale pevně daný a děti přesně ví, co je kdy čeká). 

O report z dnešního dne se postaralo lyžařské družstvo číslo 2. 


PS učitele: pokud vám vaše děti nereagují na zprávy jsou buď pekelně unavené a spí nebo jsou v jídelně či na denním programu, kde je mobilům vstup zakázán, nebo lyžují (někteří si nejspíš od lyžování neodpočinou ani, když zavřou oči :) ). 

DEN DRUHÝ - 20. 2.

Byl jednou jeden krásný den jménem pondělí (poznámka učitele: ano, oproti včerejšímu deštivému dni byl dnešek opravdu luxusní!). Vstali jsme v 7:20 a šli jsme na snídani. Na snídani jsme měli chleba ve váju a párky (poznámka učitele: posuďte sami z fotek, jak vypadají naše snídaně).

Po snídani nás skibus dopravil na svah. Tam si nás zavolali naší instruktoři a šli jsme lyžovat. Poté jsme skibusem jeli zpátky na hotel. Měli jsme výborný řízek a odpolední klid. V odpoledním klidu jsme hráli flašku...ale pššt, ať se to rodiče nedozví!

Po odpoledním klidu jsem se zase vraceli na kopec. Tam jsme pojezdili a jeli zpět. Teď nás čeká večeře a po večeři si pro nás 7. A připravila program. Tak se těšíme. A potom šup do postele, ať zítra máme energii (poznámka učitele: zní to přesvědčivě, snad to tak doopravdy bude). 

A to je konec naší pohádky. Dobrou noc.


PS: vedoucí 1. skupiny se nás snaží podplatit gumovými medvídky (poznámka učitele: a zatím se mi to opravdu daří :) . Ale...medvídci už došli... tak teď pro změnu: pšššt, ať se to děti nedozví).

PS 2: součet dnešních pádů všech členů 1. družstva byl: 28.... ale jinak je první skupina skvělá a vlastně vůbec nepadá.. (poznámka učitele: jsou opravdu skvělí! )


Report dne psala lyžařská skupina číslo 1. Tímto vás všechno zdravíme. 

DEN PRVNÍ - 19. 2.

obrázek bez popisu

První den se blíží pomalu ke konci a my rekapitulujeme, co všechno se dnes stihlo odehrát. Bylo toho opravdu hodně. 

Od rána jsme měli všichni nabitý program. Nejdříve jsme se sešli u školy, odevzdali jsme potřebné dokumenty a naložili věci do autobusu. Sotva jsme stihli zamávat z okýnka rodičům a už jsme ukrajovali kilometry cesty směr Velké Karlovice. Počasí nám od rána moc nepřálo. Celou cestu pršelo a déšť neustával ani po našem příjezdu. Proto jsme museli lehce upravit program. 

Po svačině jsme se nastěhovali do našich pokojů, "vybalili" pěkně poskládané věci z kufru. Jelikož se počasí umoudřilo, vyrazili jsme na kopec, abychom se mohli rozřadit. Naše radost ale netrvala dlouho, zhruba 5 minut. Poté se déšť spustil znovu. 

Ale jelikož nejsme žádné bábovky, základní rozřazení jsme zvládli. Začátečníci se rovněž nasoukali do lyžáků a "osahali si sníh". 

Promočení, ale šťastní jsme dorazili zpátky na hotel, převlékli se do suchého a rozvěsili mokré oblečení všude, kde se dalo (... i nedalo). 

Během krátkého programu se stala nemilá věc! První přepadovka a kontrola pokojů. U některých to nedopadlo úplně dobře, jiní mile překvapili. 

Nyní jsme už odpočíváme po večeři a za chvilku nás čeká první večerní program. 


Na hotelu je zatím pořádně rušno. Smích a povídání se ozývá ze všech pokojů. 

PS: doufáme, že povídání brzy ustane a podaří se nám zamhouřit oči. 

PS 2: rovněž doufáme, že déšť už nadobro skončil a od zítřka se na nás budou hrnout pouze skvělé zážitky z lyžáku. 


Rodiče neplačte, my se vám tady o ně postaráme! 

Dnešní report psali učitelé od zítřka se můžete těšit na zprávy vašich dětí. 

Cookies - © 2023 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace