Záchranná stanice Bartošovice

V pondělí 8. dubna za krásného jarního počasí vyrazily třídy 6.A a 8.A do záchranné stanice zvířat v Bartošovicích. V záchranné stanici nás čekal výklad průvodce o místních zvířatech.

Ve stanici se zdržují venku poranění tvorové, kteří po uzdravení se navrací do přírody. V některých případech však zvířata zůstávají již napořád a pomáhají například odchovat nová mláďata daného druhu. Nejvíce zástupců zde bylo z řad ptáků. Žáci poznávali a se zájmem sledovali zvukové projevy a vzezření různých typů sov, dravců, krkavcovitých a dalších. Uvnitř v budově jsme pak měli výklad o jednotlivých druzích, které se vyskytují v naší krajině a příklady zranění.

Žáky seznámení se stanicí nadchlo a mnoho z nich poznalo zachráněné druhy.

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace