Školní kolo vybíjené

obrázek bez popisu

Školní rok se přehoupl do druhé poloviny, s čímž souvisí větší množství sportovních soutěží. První vlaštovkou obvykle bývá turnaj škol ve vybíjené. 

Naše škola se této akce bude také účastnit a to hned po Velikonocích, ve středu 3. dubna. Abychom žáky na tuto akci připravili, zorganizovali jsme s vyučujícími nižšího stupně školní kolo, kterého se účastnili žáci 4. a 5. ročníků. Turnaj se hrál systémem "každý s každým". 

Školní kolo bylo napínavé, i když byly zřejmé rozdíly ve výkonnosti žáků 4. a 5. tříd. Pro žáky čtvrtých tříd to byla první zkušenost, zatímco žáci pátých tříd již tento školní turnaj zažili v minulém roce a věděli, že je potřeba se na něj pořádně připravit. Celkové rozuzlení turnaje přinesly až vzájemný zápas mezi čtvrtými třídami a následně zápas mezi 5.A x 5.B. Jelikož do turnaje dali všichni hráči všechny své síly, absolutního vítěze turnaje určila až nadstavba mezi 5. třídami, kdy se hrála zkrácena hra s pravidlem o "náhlé smrti". 


Výsledné pořadí turnaje: 

1. místo - 5.A třída (vybila 48 hráčů)

2. místo - 5.B třída (vybila 47 hráčů)

3. místo - 4. B třída

4. místo - 4.A třída 


obrázek bez popisu

Věřím, že si všechny děti zasoutěžily, načerpaly tipy do vlastních her a posílily svého sportovního ducha. Závěrem této akce byli vybráni žáci, kteří nás budou na okrskovém kole ve vybíjené reprezentovat. Držme jim palce, ať předvedou skvělé výkony a bojovnost, které v sobě mají!


Eliška Olbrechtová

Kabinet tělesné výchovy

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace