Měření pH vzorků v chemii

Nedávno jsme se jako 9. třída zapojili do vzrušující laboratorní práce z chemie, která se zaměřila na měření pH. Každý z nás měl za úkol přinést tři různé vzorky, od nealkoholického piva přes čisticí prostředky až po ocet. Začali jsme tím, že jsme odhadli pH jednotlivých vzorků. Pak jsme se pustili do praktického měření pomocí indikačního proužku a samozřejmě i elektronického pH metru, který byl pomocí docku připojen k počítači. Bylo fascinující sledovat, jak se naše odhady blížily k výsledkům těchto přístrojů a metod. Abychom vše stihli, pracovali jsme ve skupinkách po třech lidech, což nám přineslo potřebu týmové spolupráce. Dohromady jsme tak zpracovali celkem 9 vzorků. Tato zkušenost nám nejen pomohla pochopit principy pH měření, ale také nás nadchla pro svět chemie. Doufáme, že se budeme moci zapojit do dalších zajímavých experimentů a objevování tajemství našeho světa.

Matěj Hendrych, předseda 9. třídy ZŠ Raduň

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace