Světový den grafiky - šesťáci tvoří

Informatika VI. třída

obrázek bez popisu


Každý rok si připomínáme grafickou krásu kolem nás - všechny obrázky, grafiky, fotky, prostě vše, co zachycuje náš okolní svět. Mezinárodní den grafiky připadá vždy na 27. dubna. V informatice jsme s žáky šestého ročníku na toto datum nezapomněli a vytvořili k němu speciální práci. 

Úkolem šesťáků bylo vytvořit v programu Zoner Callisto co nejvěrohodnější kopii obrázku, který si vybrali. Téma bylo jednotné pro všechny - oblíbené zvíře. Žákům bylo dovoleno využívat všechny možné prostředky a nástroje pro jejich tvorbu. Šesťáci, ale neměli povoleno obkreslovat tvary, to znamená, že vše, co vytvořili je jejich dílem a ne pouze překreslenou kopií někoho jiného. Celá práce probíhala v obdobném duchu jako hodina výtvarné výchovy pouze s tím rozdílem, že žáci nepoužívali tužky, barvy, výkresy ani štětce, ale vystačili si "pouze" s počítačem a myší. 

Pro představu jsem originál i nově vzniklý obrázek vložili do jednoho obrázku, abyste mohli porovnat sami, jak se žákům dařilo. Na levé straně je předloha z internetu. Pravou stranu zdobí výtvory šesťáků. Myslím, že se za svou první velkou počítačovou grafiku nemusí vůbec stydět.


Zbylé práce žáků naleznete ve fotogalerii školy a také po kliknutí na tento odkaz: SVĚTOVÝ DEN GRAFIKY.


Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace