Jižní Morava - výlet 9. třídy

obrázek bez popisu

Poslední školní výlet na ZŠ a MŠ Raduň jsme se s žáky rozhodli krapet protáhnout. Debata o 3denním výletu byla krátká, naprostá většina souhlasila. Ohledně místa rovněž nebylo potřeba dlouze debatovat. A tak jsem se vydali na jižní Moravu, a to v termínu 19. – 21. 5. 2024.

Neděle 19. 5. – odjezd z Opavy

Sraz byl naplánován na 7:25 hodin. Už od 7:10 se začala scházet první ranní ptáčata. Celou cestu vlakem nás doprovázela lehce zatažená obloha. Ale jako by tomu bylo naschvál, cestu do kopce v plné polní na zámek Mikulov nám „zpříjemnilo“ slunce, které se ozvalo v plné cíle. Na druhou stranu nutno dodat, že díky dobré viditelnosti nám byl odměnou krásný výhled na celou Pálavu. Na zámeckém nádvoří nám předseda třídy Matěj Hendrych vysvětlil hru s kolíčky, kterou jsme si ukrátili přesun po Mikulově a následně i do kempu. Jakmile se hra rozběhla, vydali jsme se na dominantu Mikulova – Svatý kopeček. Až na samý vršek se dostali jen ti největší srdcaři, ale výhledy stály za to. Nezbývalo než udělat pár fotek a pospíchat zpět na místo srazu, odkud jsme se přemístili na bowling. Tam na nás už čekaly 4 dráhy a 21 párů bowlingové obuvi. Žáci se rozdělili do 4 skupinek a začalo se koulet.

Hodinka utekla jako voda a my jsme si to štrádovali zpět k nádraží, kde jsme nasedli na autobus, který nás dovezl do obce Přítluky, kde jsme měli domluvené ubytováni v Campu Pálava. Jakmile se žáci ubytovali, našli v sobě ještě dost energie na přehazku a volejbal. Po této aktivitě jsme všichni zamířili do jídelny a s chutí snědli smažák, někteří kuřecí stripsy a hranolky.

Pondělí 20.5. pochod do Lednice

Rychlá akce – budíček, hygiena, snídaně, zabalit batohy, nabrat svačiny, namazat se opalovacím krémem a vyrazit. Už od prvních kroků jsme pocítili, že tento den bude opravdu teplý. Cesta do vesnice Zaječí kolem Vinařství U Kapličky (tady se natáčeli Vinaři a 2Bobule), byla opravdu výživná. Ale zvládli jsme ji s nadhledem. Než jsme se nadáli, pokračovali jsme opět po svých z malebné vesnice Ladná až k Janovu hradu. Zde jsme měli prostor na svačinku a namazání všech „bodanců“ od komárů, které jsme po cestě zvládli posbírat. A že jich bylo opravdu hodně!

Aby dopravních prostředků nebylo málo, čekala nás plavba po ramenech řeky Dyje. Takto jsme se přiblížili až k Minaretu u Zámku Lednice. Od Minaretu jsme se už pomalu blížili k cíli našeho putování, a to k Zámku Lednice a jeho přilehlých zahrad. Sluníčko bylo vysoko a doprovázelo nás celou cestu. Únava už byla opravdu znát, a tak si čas určený k rozchodu a prozkoumání zahrad a okolí zámku většina ukrátila zmrzlinou a něčím dobrým k snědku.

Úterý 21. 5. – déšť a cesta zpět

Už v pondělí odpoledne bylo jasné, že program posledního dne bude potřebovat změnu. Vzbudili jsme se sice do polojasného rána, ale než jsme se stihli nasnídat a dobalit věci, už se objevily první kapky, které nás provázely celým dopolednem. My jsme tedy zaměnili výstup na Děvíčky a procházku kolem Nových mlýnů za cestování autobusem, kde jsme byli v suchu, do Valtic a prohlídku tamního zámku. Po prohlídce jsme už všichni věděli, že se náš výlet chýlí opravdu ke konci a nezbývalo než zvládnou poslední cestování vlaky, abychom se znaveni dostali domů.

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace