Zeměpisná olympiáda

obrázek bez popisu

I v tomto školním roce, v lednu, proběhla na naší škole zeměpisná olympiáda. Zúčastnilo se ji mnoho žáků vyššího stupně. Rozdělení bylo do třech kategorií.

Kategorie šestých tříd měla velmi vyrovnané výsledky. Rozhodoval doslova každý bod. Nakonec tuto kategorii vyhrál Alex Václav Vícha. Druhé místo obsadil Tadeáš Věntus. Na třetím místě se umístila Bára Pchálková.

V kategorii sedmých tříd byla velká konkurence. Vítězkou tohoto kola v rámci obou sedmých tříd se stala Eliška Nedělová ze 7.B. Druhé místo získal František Kovařčík ze 7.A a třetí skončila Mia Kudělová ze 7.B.

V kategorii C soutěžili žáci osmé a deváté třídy. První místo zde obhájil, stejně jako minulý rok, Matěj Motl z 9. třídy. Druhé místo získal Kryštof Halška (9. třída), který na prvního zaostal jen o půl bodu. Třetí byl Tomáš Pracný z 8. třídy.

Vítězové jednotlivých kategorií postoupili do okresního kola. Kvůli kolizi s lyžařským výcvikem se nemohla účastnit vítězka za sedmé třídy. Okresní kolo proběhlo na Mendelově gymnáziu v Opavě. Alex Václav Vícha při své premiérové účasti obsadil krásné 20. místo. Matěj Motl z 9. ročníku obsadil v celkovém součtu 24. místo.

Gratuluji všem účastníkům soutěže a přeji mnoho zdaru do dalších zeměpisných aktivit.

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace