Zdravá 5 dorazila i do 2. A

V pondělí 6. 5. dorazil do naší třídy výukový program Zdravá 5. Hned po příchodu zaujaly paní lektorku svačinové boxíky dětí. Maminkám vyjádřila velkou pochvalu nad pestrými a zdravými svačinkami, které hned tak všude nevidí.

Během interaktivní výuky a realizace programu se děti naučily rozlišovat potraviny zdravé a nezdravé. Třídily je podle dané kategorie, seznámily se s pojmy jako jsou sacharidy, bílkoviny, vitamíny, zdravé a nezdravé nápoje. Více už víme i o cukru a soli. Ve skupinkách plnily děti tematické úkoly a vyzkoušely si sestavit zdravé snídaňové a obědové menu. Nakonec si týmy změřily úroveň svých znalostí a kvíz ukázal, co si děti z programu zapamatovaly. Odměna nás neminula a tak se těšíme na pokračování.

Mgr. Ivana Seidlová

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace