Zdravá 5

Po pár letech jsme u nás ve škole přivítali lektorku z projektu Zdravá 5. Těšili jsme se, protože akce se nám v minulých ročnících líbila. A opět jsme nebyli zklamáni.

Akce probíhala v jednotlivých třídách vždy ve dvouhodinových blocích. První hodinu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o zdravém i nezdravém jídle, jak se správně stravovat. Druhá hodina byla více praktická. Nižší ročníky soutěžily v tom, co si zapamatovaly, prezentovaly „zdravý talíř“, zhodnotily, zda mají v aktovkách zdravou svačinu. Pro vítěze nechyběla drobná odměna, poražení museli dokázat, že zdraví je nejen o jídle, ale také sportu a fyzické kondici. Vyšší ročníky si svačinku dokonce připravily přímo v hodině. Po jahodovém koktejlu, kuskusu s oříšky a medem nebo toustech se rychle zaprášilo.

Podle reakcí děti, stále více rodičů dbá na správnou stravu a za to jim patří velký dík. Neznamená to však, že bychom si nemohli dopřát občas něco sladkého nebo tučného. Jak se říká „všeho s mírou“ nebo „od každého trochu“.

Tak DOBROU CHUŤ :) 

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace