Zájezd do Anglie - 5. den

1. den - jedeme

Ráno jsme dobalili poslední věci, pořádně jsme se najedli a vydali jsme se před školu. Naložili jsme věci a usadili se do hezkého autobusu, ze kterého jsme po dvou hodinách přestoupili do druhého autobusu. S jiným zasedacím pořádkem, obklopeni mladými dětmi. Projeli jsme Brnem, pokračovali jsme směrem na Prahu a teď míříme k německým hranicím. Mnozí už si stihli zdřímnout a pomalu nám dochází zásoby řízků. Sledujeme filmy, hrajeme hry, bavíme se a panuje zde vesela atmosféra. Teď už jen čekáme na poslední zastávku, kde se připravíme na noc a můžeme jít spát.

S pozdravem vaši velcí deváťáci

2. den - Eurotunel, první setkání s Londýnem

obrázek bez popisu

Dobrý den, vítáme vás u dnešních zpráv televize LondOff. Přinášíme vám zprávy z Anglie čerstvě z terénu.
Dneska skupina zažila spoustu zážitků.
Dnešním dnem naši skupinu vzbudili učitelé kolem druhé hodiny ranní, kdy byl čas na protažení a poté opět spánek. Druhé probuzení proběhlo mezi pátou a šestou hodinou francouzského času kdy proběhla kontrola identity skupiny a celníci podle našich zdrojů hráli hru „Najdi zakázaný poklad“. Podle jiného zdroje „Mám takový pocit“ celníci nic nenašli. Jako odměna za spolupráci celníků a skupiny bylo to, že celníci dostali konečně od cestujících klid a cestující dostali odhadem moderátora půl hodiny volného pohybu po odpočinkové zóně v blízkosti Eurotunelu.
Jakmile přišla řada na autobus patřící zájezdu k naložení do vagónu vlaku Eurotunelu, tak byla potřeba šikovnost a zručnost řidičů. Ti bravůrně předvedli svoji dovednost v prostorové představivosti a preciznosti manévru v řízení. Naštěstí to dobře dopadlo a skupina pokračovala dále.
*Reklama: LáLáLá-lalala. Potřebujete splnit autoškolu? Tak my vám nepomůžeme! ProblémyProVšechny.uk*
Pokračujeme v televizní relaci.
Zmiňované "dále" znamenalo Eurotunel. Podle našeho průzkumu bylo ovzduší v autobusu za jízdy v Eurotunelu jako v pavilónu opic.
Vlak s autobusem se záhadně objevil v Anglii na druhé stanici Eurotunelu a domníváme se, že cestoval časem protože cestujícím ubyla na všech hodinách jedna hodina. Od tamaď se autobus vydal do Londýna.
V Londýně na vzdory neočekávanému "jednomu z nejvýznamnějších světových" marathonů páni řídíči nás bezpečně dovezli na parkoviště v Londýně. Z parkoviště se skupina šla podívat na břeh Temže a na výhled na Londýn. Podle profesionálního doktorského posouzení byla po kratší dobu 99 celých 99 setin turistů neschopná větší fyzické zátěže než zvednutí vlastních nohou, batohu a vlastního mobilního telefonu.
První zastávkou turistů byl břeh řeky Temže s výhledem na Londýn.
Druhou zastávkou byl slavný nultý greenweachský poledník, kde se museli turisti prodrat přes již zmiňovaný marathon.
Na místě měli možnost překročit zmiňovaný poledník a podívat se zase na krásný výhled na město.
Na čase bylo vykonat životní potřeby skupiny. Tak se stalo u muzea s doposud nezištěným jménem.
*Reklama: Máte moc energie? Vyčerpávájcí otravné děti k dispozici na čísle: -312 732 060 774*
Pokračování našich zpráv.
Zmiňovaný londýnský marathon je v plném proudu a skupina se spotřebují dostat na druhou stranu cesty k přístavu odkaď mají odjed přes Temži k bývalé bitevní lodi z Druhé světové války s názvem Belfast.
Mezitím ale byla hodinová přestávka na oběd. Podle lékařů většina turistů volila zdravou staženou stravu, sendviče a bagety s neznámým složením.
Po prohlídce poněkud tajemné lodi se skupina vydala k mostu Tower Bridge.
Skupina se mohla opět podívat na trochu vylepšený pohled na Londýn a proud lidí na mostu pod sebou. Ještě proběhla malá zastávka v obchodu se suvenýry u mostu a staré technické výbavě mostu a výprava pokračovala. Další a poslední cíl dne podle mezinárodního GPS úřadu bylo náhodně vybrané místo na ulici. Na místo měl přijet autobus a taky že přijel.

Dobrý den, noc, odpoledne nebo dopoledne vám přejou ze stanice LondOff osmáci 

3. den - prohlídla muzeí, Hyde Park

Po náročném dni v Londýně jsme přijeli na meeting point a tam si nás vyzvedly naše rodiny. Přijeli jsme k rodinnému domu a seznámili jsme se. Naše nové rodinky nám daly najíst a ukázaly, kde budeme spát.

Ráno jsme se probudili a dali si typickou britskou snídani, poté nám rodiny daly obědový balíček. Zavezly nás na meeting point a nastoupili jsme do autobusu a jeli do National science museum, kde jsme si prohlídli zajímavé exponáty. Poté jsme se prošli Hyde Parkem a následovala cesta do muzea voskových figurín Madame Tussauds, kde jsme viděli voskové figuríny slavných celebrit. Potom pro nás přijel autobus a jeli jsme zpátky do rodin.

S pozdravem 7.B

4. den - rozloučení s Londýnem

Ráno jsme vstali, umyli si zuby, pak jsme se šli nasnídat.  Po snídani jsme si zabalili kufry a naše rodina nás odvezla k autobusu, tam jsme se s rodinou rozloučili a jeli jsme na loď, která nás nabrala a vezla nás k Big Benu. Pak jsme šli kolem jiných památek k Buckinghamskému paláci, kde jsme si koupili jídlo a suvenýry, potom jsme šli k katedrále svatého Pavla. Slyšeli jsme 2. největší varhany v Británii. Byli jsme také na London Eye, byl tam nádherný výhled, jeli jsme kolem 30 minut, ke konci jsme viděli velký foťák, který nás vyfotil a pak jsme si mohli koupit svoji fotku za 5 liber.
Šli jsme do obchodu a tam jsme kupovali jídlo na cestu a pak jsme šli cca 5 minut k autobusu. 

Nyní nás už jen čeká  další dlouhá cesta autobusem až domů.

Žáci 7.A třídy

5. den - návrat domů

Vzbudili jsme se ve středu brzy ráno asi v 1:00. Z Velké Británie jsme přejeli Eurotunelem do Francie přes English Channel, cesta trvala asi 30 minut a pak jsme šli znovu spát. V 7:30 jsme si vyčistili v Německu na benzínce zuby a šli jsme zase do autobusu. V autobuse byl skoro klid. Potom jsme přejeli hranice mezi Českem a Německem. Potom jsme zastavili na čerpací stanici kousek od hranic, dali jsme si oběd a jeli jsme dál.

Na výletě v Londýně se nám líbilo všechno. Paní průvodkyně nám řekla zajímavosti o různých budovách, sochách, parcích atd. Viděli jsme například Tower Bridge, Big Ben, Buckinghamský palác, Památník Princezny Diany atd.

Na konci výletu jsme se projeli na London Eye.

Věříme, že se výlet líbil všem. Už se těšíme na další.

Žáci 6. třídy

Cookies - © 2023 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace