Úspěchy v podzimních soutěžích

V říjnu a listopadu se s oficiálními matematickými a přírodovědnými soutěžemi tak říkajíc „roztrhl pytel“. Žáci měli možnost zúčastnit se Přírodovědného klokana (8. a 9. ročník), Logické olympiády (1. – 9. ročník), Pythagoriády (6. – 9. ročník), Bobříka informatiky (4. – 9. ročník) nebo Soutěže mladých zoologů (6. – 9. ročník).

Největší zájem mezi žáky byl o Soutěž mladých zoologů. Letošní téma „Primáti“ bylo atraktivní, soutěžily 5-členné týmy a samotná soutěž probíhala přímo v zoologické zahradě v Ostravě. Do této soutěže se přihlásilo 7 týmů (tj. 35 žáků). V samotné soutěži naši školu reprezentovaly 4 týmy, které byly nejúspěšnější v rozřazovacím školním kole. I když do finále nepostoupil žádný z nich, určitě si zapojení žáci při přípravě na soutěž rozšířili své vědomosti a získali spoustu nových zážitků.

Velký zájem vzbudila rovněž soutěž Bobřík informatiky, do které se naše škola zapojila letos poprvé. Tato soutěž není pro kategorii dětí do 16 let postupová, žáci se snaží dosáhnout co nejlepšího výsledku, soutěží sami se sebou. Podle oficiálních statistik byl podíl úspěšných řešitelů (dosáhli nejméně 120 bodů ze 192 možných) v kategorii MINI 27%, BEJAMIN 26%, KADET 10%. Naše škola si nevedla vůbec špatně, v kategorii Benjamin bylo z 27 účastníků 7 úspěšných, což je 26%úspěšnost (odpovídá celorepublikovému průměru). Více informací o soutěži i výsledcích najdete na ibobr.cz.

Úspěch zaznamenali letos naši žáci v matematické soutěži Pythagoriáda. Do okresního kola postoupilo 6 žáků, kteří uspěli ve školním kole. V okresním kole se nejlépe vedlo Eduardovi Formánkovi z 6. třídy, který byl nejen úspěšným řešitelem okresního kola (získal 12 bodů z 15 možných), ale v konkurenci 51 soutěžících se umístil na 3. místě. Gratulujeme!

Logická olympiáda nepatří na naší škole k nejpopulárnějším soutěžím. Letos se přihlásili pouze tři žáci, test nakonec řešili jen dva z nich. Přesto jsme ale v této soutěži zaznamenali velký úspěch. Poprvé se někdo z naší školy probojoval do krajského kola. Byla to žákyně 9. třídy Katka Bernardová. 

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci.

Cookies - © 2023 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace