Trh pracovních příležitostí

V úterý 30. dubna 2024 žáci 8. ročníku navštívili Střední odborné učiliště v Opavě, které pořádalo tzv. „Trh pracovních příležitostí“. Prostřednictvím této akce chtěli mistři odborného výcviku žákům, zejména chlapcům z osmých tříd, předvést, v jakém prostředí probíhá odborný výcvik. Žáci si tak mohli vytvořit představu, co je čeká v případě, že se rozhodnou pro některé ze stavebních řemesel jako je např. klempíř, tesař, zedník, elektrikář apod., případně pro některý ze dvou maturitních oborů, které se na učilišti rovněž vyučují. Součástí tohoto programu byly i praktické dovednosti, kdy žáci dostali možnost si vyrobit drobné předměty ze dřeva, kovu či zkusit si zapojit elektrickou zásuvku nebo elektrický obvod.

Věříme, že tato akce byla pro žáky osmých tříd přínosná a možná někomu dokonce pomůže v rozhodování, kam příští školní rok podá přihlášku.

obrázek bez popisu

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace