Tematický týden - vyhodnocení

PONDĚLÍ - SPORTOVNÍ DEN

První den našeho tematického týdne byl ve znamení sportování. V krátké rozhlasové relaci nám deváťáci připomněli, že by sport měl být součástí každodenního života. Zazněl také odkaz Pierre de Coubertina, jakožto zakladatele moderních olympijských her. 

Tento den, co by do kreativity, se řadil mezi ty snazší. Šlo poznat, že žáci naší školy se věnují různým druhům sportů a obléci se v tomto duchu pro ně nebyl sebemenší problém. K vidění byli zástupci tenisu, ping-pongu, badmintonu, vysokohorské turistiky či běžkařští nadšenci. Nesměli samozřejmě chybět fotbalisté, florbalisté, hokejisté nebo také cyklisté. K vidění byly i méně typické sporty jako například mažoretky, dobrovolní hasiči, a nebo dokonce zápasníci v boxu. 

První den byl velmi úspěšný do počtu zúčastněných. Nyní jsme zvědaví, co nám přinese zítřek. Už už se těšíme na pohádkové a filmové postavy... :)

ÚTERÝ - POHÁDKOVÝ / FILMOVÝ DEN

Každý z nás si rád sedne nebo lehne po náročné dnu k televizi nebo notebooku a pustí si nějaký krásný film či pohádku. Pohádky nás doprovázejí už od dětství, proto si připomeňme alespoň ty nejznámější jako Tři oříšky pro Popelku, Zlatovláska, Pyšná princezna. Z těch novějších například Tajemství staré bambitky, Čertí brko či Korunní princ. Samozřejmě neméně populární jsou kreslené pohádky nebo seriály jako O krtečkovi, Tom a Jerry nebo Simpsonovi. 

Dnes si svým oblečením tedy připomínáme některou ze známých pohádkových či filmových postav. Na fotky tříd se můžete podívat níže. 

I dnes se zapojilo velké množství žáků nicméně ani učitelé se nenechali zahanbit. 

STŘEDA - ZELENÝ DEN

Zelená je jedna z barev zeleného spektra. Zelená je symbolem přírody, neboť většina rostlin má zelnou barvu díky přítomnosti chlorofylu. Lidské oko je nejcitlivější právě na zelenou barvu, což je výsledek evoluce, neboť na Zemi je zelená barva nejvíce rozšířená. Zelená barva všeobecně označuje bezpečí, volno, což v praxi můžeme vidět na semaforech. 

Zelená barva je zároveň barvou ochránců přírody, kteří se snaží o to, aby se člověk choval k přírodě ohleduplně a pokorně, protože příroda nepotřebuje nás, ale my potřebujeme přírodu, abychom přežili. 

My jsme se dnes oblékli do odstínů zelené barvy právě proto, abychom si uvědomili, že ochrana přírody patří mezi stěžejní úkoly lidské civilizace a každý z nás svým zodpovědným chováním může k ochraně přírody přispět. 

ČTVRTEK - PYŽAMOVÝ DEN

Pyžamo a spánek patří neodmyslitelně k sobě. Spánek je velmi důležitá útlumově-relaxační fáze organismu k zajištění zdraví a přežití. Spánek nám zabere 1/3 života. Avšak délka spánku u člověka je individuální. Obecně se pro dospělé osoby uvádí 7-8 hodin. Děti ve starším školním věku by měly spát 8-10 hodin, děti v mladším školním věku 9-11 hodin. Průměrný spánek novorozenců je 14-17 hodin denně. 

Spánek doprovází snění. Lidé, co přišli o zrak v průběhu života, sní v obrazech. Lidé, kteří se narodili již jako nevidomí, nesní vizuálně ale prostřednictvím vjemů. Jejich sny jsou plné vůní, emocí, dotyků a zvuků. Každý v noci sní, jen si sny nepamatujeme. Nejčastěji víme, co se nám zdálo bezprostředně po probuzení, poté sny zapomínáme. Během snění totiž nedochází ke stejnému procesu ukládání vzpomínek jako v bdělém stavu, a proto si pamatujeme většinou pouze sny, které byly intenzivní a logické. 

Nedostatečný a nekvalitní spánek zvyšuje hladinu hormonu ghrelinu, což způsobuje zvýšení chuti k jídlu. Chcete-li si udržet zdravou váhu, dbejte proto také na dostatek kvalitního spánku. 

Postrádáte tabulky s pořadím tříd? 

.

.

.

.

.

Dnes se jich nedočkáte. Velké finále a vyhodnocení bude probíhat v pátek ve škole. 

NECHTE SE PŘEKVAPIT, JAK VŠE DOPADLO!

Kdo si počká, zítra se dočká :) 

PÁTEK - VYHODNOCENÍ

Od pondělního ráda až do čtvrtku probíhal tematický týden, a jak už víme, třídy byly denně bodovány. Díky procentuálnímu bodování již známe i vítěze. Půjdeme odspodu na 9. místě se s celkovým průměrem 70.5% umístila 7.třída, na 8. místě se s průměrem 85.4% umístila 8.třída.

Třída, která se umístila na 7. místě měla celkový průměr 87,1% a jedná se o 1.třídu. Na 6. místě se s průměrem 92% umístila 3.A a o 0,6% následovala třída 6.A a to tedy s celkovým průměrem 92,6% a vybojovala si tak 5. místo. Čtvrté místo si s celkovým průměrem 94,3% vysloužila 2.A. 

Nyní se dostáváme do naší top 3. Krásné 3. místo si vybojovala 2.B a to s průměrem 98,4%, 2.místo získala třída 3.B s průměrem 98,5%. Zbylo nám místo první, o které se nám dělí třída 4, 5 a 6.A

Nesmíme zapomenout také na učitele, kteří se do tematického týden zapojili. 9.třída si všímala originálních převleků každého z účastněných učitelů a každý den vyhodnotila toho nejlepšího a nejoriginálnějšího. V pondělí, tedy sportovní den vyhrála naše paní ředitelka, která se převlékla za běžce na lyžích a díky tomu vyhrála sportovní den. V úterý, jakožto den filmů a pohádek jsme se rozhodli, že vítězem se stane paní učitelka Králová v převleku šaška. Zelený den vyhrává paní učitelka Sonková v zeleném kompletu. A pyžamový den vyhrává naše paní učitelka třídní, tedy paní učitelka Salzmanová, která podle 9.třídy měla nejoriginálnější noční košili a k tomu i škrabošku na spaní.

Děkujeme žákům, učitelům a všem, kteří se alespoň jednou zapojili a doufám, že jste si tematický týden užili. 

Vaše 9. třída

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace