Štafetový pohár

V pátek 29. 4. 2022 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola Štafetového poháru v běhu na 100 a 200 metrů na Tyršově stadiónu v Opavě. Pro některé děti to byla premiérová účast v nějakém závodě, některé byly poprvé na stadionu, takže se velmi těšily a byly i trošku nervózní.

Soutěžila vždy osmičlenná družstva ze třetích tříd a z páté třídy ve složení 4 chlapci a 4 děvčata. Naše škola dostala přiděleno startovní číslo 7. Je to číslo šťastné, ale to jsme ještě nevěděli, jak moc.

Nejprve běželi štafetu 8x100m třeťáci – Martina Tobolová, Alma Kudělová, Adele Kudělová, Valerie Matoušková, Hugo Laifert, Viktor Laifert, Lukáš Honzek a Daniel Tůma.

Po nich si svou stovku zaběhli páťáci – Barbora Kucharčíková, Anežka Polášková, Bára Pchálková, Rozálie Majíčková, Tadeáš Věntus, Kryštof Bernard, Matěj Rychtář a Filip Kubesa.

Po sečtení časů našim sprintérům patřilo krásné sedmé místo.

Pak se družstva promíchala, vždy 4 třeťáci a 4 páťáci a běžely se dvě štafety 8x200m. Tento závod už byl více náročný, přece jen běžet naplno 200m dá zabrat i dospělým. Naši žáci se s tím ale vypořádali skvěle a celkové sedmé místo uhájili. Takže šťastná sedmička. Velký dík za úspěšnou reprezentaci naší školy patří ale především všem chlapcům a děvčatům, kteří ten den změřili své síly v silné konkurenci opavských škol. Děkujeme