Sportovní den 2022

Závěrem letošního školního roku nesměl chybět tradiční sportovní den. Ve středu ráno jsme se probudili do zatažené oblohy a po včerejší zkušenosti s počasím se v každém z nás ozývaly lehké pochyby, jestli i dnes nebudeme hrát především proti počasí. Nakonec tomu tak nebylo a přes mraky vykouklo sluníčko, které nás doprovázelo celý den. 

Program byl nabitý. První hodinu se s námi loučili deváťáci, měli poslední zvonění. Na začátku druhé hodiny se již nastoupená družstva nemohla dočkat prvního úderu do míče. Boje to byly velké. Dívky spolu navzájem soupeřily ve hře ringo. Hoši měli na programu turnaj v přehazované. Některá utkání přinesla opravdu úžasné sportovní zážitky s bojem o každý bod. Mezi hochy zvítězili osmáci. Oproti tomu nejstarší žákyně si prvenství ve skupině pohlídaly a nevypustily ani míč. 

Před vyhlášením výsledků nás všechny čekal ještě 2. ročník volejbalového utkání mezi učiteli a žáky 9. ročníku. Přes webové stránky školy jsme dětem poskytli formulář, aby tipovaly, výherce 2. ročníku volejbalového turnaje. Nepřekvapivě naprostá většina hlasů (26 z 36) směřovala k vítězství deváťáků. Překvapivé ale bylo, že odhad nebyl správný, neboť i letos zvítězili učitelé. Na žácích 9. ročníku se podepsala nervozita a i přes nadstandardní výkony v trénincích nenašli v den D správnou taktiku k vítězství. 

Příští rok na hřišti - čau, dnes i další dny - sportu zdar! 

Eliška Olbrechtová 

Více fotek je naleznete ve fotogalerii

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace