Prevence s Policií ČR

Ve středu 10. 5. 2023 se žáci prvních ročníků setkali v rámci cyklu preventivních programů rizikových projevů chování se zástupcem policie ČR poručíkem. Bc. Pavlou Welnovou.

Obsahem preventivního programu bylo společné vyhodnocování situací ve vybraném příběhu Policejních pohádek. Žáci společně hledali odpovědi na otázky, které typy nevhodného chování dětí mohou skončit třeba před soudem a co na výtečníky, kteří poškozují fasády domů může čekat.

Další poutavou záležitostí byla i uniforma policie a její výbava. Žáci si vyzkoušeli reflexní ochrannou vestu, prohlédli si čepice, obušek a také si vyzkoušeli, jaké pocity má člověk poté, co je zbaven svobody po přiložení pout. Na závěr se ještě všichni seznámili s postupem snímání otisků prstů a všichni si svůj vlastní otisk ruky odnesli domů společně s policejní omalovánkou. Nyní už bezpečně ví, jak poznají ty, co pomáhají a chrání a že i pro děti platí pravidla.


Školní metodik prevence Iva Seidlová

Cookies - © 2023 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace