Pizza v anglickém podání

Pizza! Když se řekne pizza, skoro každý si představí křupavou pizzu plnou toho, co má rád. Se sedmou třídou, teda polovinou sedmé třídy, jsme se minulý týden domluvili, že si ve cvičné kuchyňce uděláme „volnou hodinu anglického jazyka“ a místo ní si upečeme pizzu z listového těsta.

Přes peripetie se dnem, který se nám na poslední chvíli přehodil, jsme se všichni sešli na místě činu v pohodě a ve zdraví a mohli jsme začít. Jenže já jako učitelka jsem si pro mé žáky připravila ještě něco dalšího. Neboť jsme celou 4. lekci v anglické knížce zasvětili učivu počitatelných a nepočitatelných podstatných jmen a dost se to pojí s jídlem, tak jsem si pro ně připravila lahůdku v podobě vytvoření vlastního receptu na to, co jsme tam právě dělali.

Jedna žačka dokonce řekla, že to „byla nejlepší hodina.“ 

Posuďte sami, jak se nám to vydařilo. Za celou skupinu anglického jazyka vám tady dávám výběr fotek. Osobně si myslím, že se vyvedly.                                                                                                                                                                                     Mgr. Monika Buchtelová

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace