Páťáci na výletě v Praze

V pondělí brzy ráno jsme se sešli na opavském nádraží a před šestou hodinou jsme vyrazili žlutým vlakem směr Praha. Jakmile jsme vystoupili, zamířili jsme na stanici metra, které nás dovezlo k Národnímu muzeu. Během hodiny jsme jej prošli. Prohlédli jsme si expozice pravěk, zázraky evoluce, mince a minerály.

Poté jsme vyrazili na Pražský hrad. Navštívili jsme Vladislavský sál, Katedrálu svatého Víta, Baziliku svatého Jiří a obdivovali jsme malé domečky ve Zlaté uličce. Nakonec jsme se podívali do mučírny v pevnostní věži  Daliborka, která je pojmenovaná po prvním vězni v jejím žaláři a připomněli jsme si pověst, jak nouze naučila Dalibora housti (hrát na housle).

Poté jsme vyjeli lanovkou, které se říká zubačka, na Petřínskou rozhlednu, kde jsme na její vrchol vystoupali nekonečných 299 schodů. Pak vedla naše cesta k zrcadlovému bludišti, kde bylo 35 rovných a 15 křivých zrcadel. Tam jsme se opravdu hodně pobavili :-). 

Pak vedla naše cesta přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde si užili výhled z věže Staroměstské radnice na starou Prahu.

Večer jsme dorazili znovu na Václavské náměstí, kde jsme si mohli dát večeři a také si něco málo nakoupit. Docela unavení jsme dojeli do hostelu, kde jsme přespali a ráno se nasnídali. Sbalili jsme si věci a vyrazili na celý den do ZOO v pražské Tróji. Prohlédli jsme si lachtany, tučňáky, žirafy, lední medvědy, lvy, slony atd. A taky jsme vyjeli sedačkovou lanovkou. V poledne jsme se naobědvali v restauraci Oceán a vyrazili znovu k výběhům a klecím se zvířaty.

Před čtvrtou hodinou jsme se s Prahou rozloučili a vydali jsme se autobusem a metrem na vlakové nádraží. Cesta šla dobře až do Hranic na Moravě, kde jsme nabrali zpoždění a strávili jsme dlouhou dobu ve stanici, kde jsme čekali, až se opraví spadlé trakční vedení. Naštěstí jsme ve vlaku neumřeli hlady! Objednávali jsme si sushi, vepřo knedlo zelo, zákusky, saláty, horké čokolády... Zkrátka z nás měly paní učitelky a stevard "velkou radost." 

Výlet jsme si moc užili a domů jsme se těšili! Sláva, nazdar výletu, už jsme doma, už jsme TU!!!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 B. Pchálková, L.Martinková, B. Kucharčíková, kol.5 třídy  a M. Orlíková

Cookies - © 2023 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace