Okrskové kolo soutěže v minifotbalu

V pondělí 15.5. se vybraní žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili okrskového kola v minifotbalu. Do soutěže se přihlásilo více než 20 družstev z Opavska, a tak bylo potřeba vytvořit dílčí soutěže, na kterých si zahrálo vždy 5 až 6 družstev. Náhodným losem jsme byli přiřazeni do skupiny, ve které figurovaly také základní školy Englišova, Edvarda Beneše, Neplachovice a Vrchní. Soutěžit měla také ZŠ Budišov n. Budišovkou, která se nakonec na soutěž nedostavila. 

Samotný los předvídal nelehký boj. Naši chlapci jsou ale velcí bojovníci a dokázal to i fakt, že v den konání soutěže byli značně oslabeni. Z maximálního počtu 12 žáků se nakonec díky nemocem a zraněním účastnilo pouze 8 hráčů. To znamená, že na střídačce zůstal sedět vždy jen 1 hoch. Odpočinku nebylo nazbyt. 

Bojovnost a odhodlání se ale projevilo a po odehrání všech zápasů a sečtení bodů se naše škola mohla radovat z úžasného 1. místa. Prvenství ve skupině pro kluky znamená postup do okresního kola, které se uskuteční 26.5. 

Pokud by se i v tomto kole žáci umístili na předních příčkách, mohl by je čekat postup do krajského kola, které se bude hrát začátkem června v Novém Jičíně. Ale to už předbíháme ... Necháme se tedy překvapit, jak si naši žáci povedou v okresním kole. Budeme jim moc držet palce při nových zápasech s dalšími školami! 

O dalším vývoji soutěže v minifotbalu Vás budeme opět informovat. 

Poděkování patří panu Marku Rubému, který se s žáky této soutěže účastnil. 

Sportu zdar, fotbalu zvláště!

Za kabinet TV, Eliška Olbrechtová 

Cookies - © 2023 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace