Okrskové kolo Minifotbal IV. kategorie

"V úterý 17.4. jsme my, žáci z 8. a 9. třídy, v 10:25 odjeli autobusem do Kylešovic na turnaj v malé kopané, kde nám dozor po celou dobu turnaje dělal pan učitel Němec. Nejprve jsme se připravili, tedy převlékli do dresů, nasadili chrániče a potom jsme mohli jít na hřiště. Museli jsme se rozběhat a pořádně protáhnout. Netrvalo to dlouho a začalo zahájení. Byli jsme obeznámeni s pravidly a mohlo se začít hrát. V prvním zápase jsme se utkali se Skřipovem. Náš tým měl několik šancí na střelení gólu, jenže se nám to nepodařilo proměnit v gól. Ke konci první poloviny zápasu se náš pravý obránce, Matěj Hanke, zranil a tudíž musel být vystřídán. Navzájem jsme se povzbuzovali a fandili svému týmu. V druhé polovině zápasu se nám podařilo vystřelit dva góly, na kterých se podílel Ondřej Rubý. Nakonec jsme proti Skřipovu zvítězili 2:0. Dále jsme hráli proti Vítkovu, tam si tentokrát zahráli i ostatní. Vítkov hned ze začátku dal najevo svůj hlad po výhře, a tak to na hřišti celkem lítalo. Už ani našim gólistům síly nestačily, a tak jsme museli vyměnit techniku za rychlost, nechali jsme je proto odpočinout. Zápas se chýlil ke konci a za náš tým se stihlo střelit nepříteli do brány krásných 5 gólů. Tento zápas jsme opět vyhráli my a to 5:1. Dvě výhry nám však nestačily. Abychom totiž postoupili, museli jsme ještě porazit Dolní Benešov. Dolní Benešov nás nešetřil a soupeři běhali za míčem jako o život. Chvíli to vypadalo, že nám dají více gólů než my, ale náš gólman, Tomáš Pracný, většinu nepřátelských pokusů o gól dokázal chytit, proto z toho vyšla vítězně už po třetí Raduň a to 3:1. V tu chvíli jsme měli postup více méně jistý, ale i tak nás stále čekal zápas s Hlučínem. Protože už to byl poslední zápas, tak se soupeř hnal za výhrou. Míč lítal vzduchem přes celé hřiště. Soupeři v červených dresech nám nechtěli dát výhru zadarmo. I když poslední zápas neměl pro nás tak velkou váhu, tak jsme do toho dali všechno. Skončilo to remízou a to 2:2. Skončili jsme tak na 1. místě a Raduň tak čeká postup do dalšího kola. Šli jsme se tedy převléct, pořídili foto a mohli jsme jít domů."

Petr ČERNÍN, 9. TŘÍDA

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace