Jsme 9. geografická škola v republice!

V pondělí 13. června proběhlo v Praze republikové finále zeměpisné soutěže Eurorebus. Z naší základní školy zde postoupily třídy 6.A a 6.B, kde zúčastnění žáci za odměnu jeli do Prahy poznávat naše národní historické památky. Ovšem vybrané trojice za každou třídu ještě bojovaly jménem třídy za další republikové úspěchy.

Po příjezdu do Prahy jsme došli na místo akce – na vysokou školu ekonomickou (VŠE). Zde v záplavě soutěžících žáků ze základních a středních škol ze všech koutů republiky jsme se nahlásili a šli všichni do velké posluchárny na zahájení soutěže.

Po krátkém přivítání a vysvětlení pravidel začala soutěž pro kategorie 6.-7. tříd a 8.-9. tříd ZŠ. Skupinky pracovaly na mnoha přírodovědných otázkách různého charakteru v daném časovém limitu. Po vyčerpávajícím testu se mladí geografové přesunuli do míst, kde je čekal zábavný program. Mezitím psali své finále středoškoláci.

Po vyplnění všech testů jsme všichni shlédli zajímavý dokument o životě v oceánech od National Geographic a pak již bylo na řadě vyhlašování výsledků.

V kategorii soutěže základních škol se naše škola celkově umístila díky všem účastněným šesťákům na skvělém devátém místě v republice.

V kategorii samostatných tříd v části 6.-7. tříd se 6.B umístila na 10. místě v republice. Třídu reprezentovala trojice Mia Kudělová, Laura Beková a Eliška Nedělová.

Třída 6.A obsadila 19. místo. Tuto třídu reprezentovali v Praze Dora Bártová, Jakub Svoboda a František Kovařčík.

Je úžasné, že tento rok se naši mladí geografové šestých tříd naučili základy zeměpisu a hned dokázali ještě postoupit do republikového finále. Nikdo nečekal obrovské výsledky, ale i tak jsme dokázali v rámci školy i samostatných tříd se dostat do fantastického TOP TEN. Je to obrovský úspěch pro naše žáky a motivace do dalších let.

Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy – vybraným trojicím i ostatním žákům ve třídě za usilovnou práci.

David Brhel

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace