Jak slavili Den Země druháci

Ve čtvrtek 25.4.2024 proběhla ve třídách 2. ročníku vzdělávací ekologická akce s názvem Sadařův rok. 

Lektorka Petra Malá z firmy Vitaminátor, která má sídlo v Sosnové, provedla žáky poutavou formou všemi čtyřmi ročními obdobími. Cesta celého programu vedla od jarních květů a opylování, přes letní sklizeň, péči o stromy, podzimní žně, až k zimnímu spánku a přípravě na nový cyklus. 

Žáci ve skupinách plnili různé úkoly – poznávání rostlin a zemědělské techniky. Určovali semena rostlin k výsevu na zahrádce a na konec si zaseli hrášek.

Seznámili se i s pojmem ekologického pěstování plodin a s tím, co patří a nepatří do kompostu. Při práci ve skupinkách si žáci opět ověřili, že víc hlav, víc ví. Proto se jim velmi dařila práce ve všech aktivitách. 

Celá akce se dětem moc líbila a už se těšíme na společný výlet do Sosnové, kde navážeme na nové poznatky

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace