Finále silového TrojBoje, silák školy

OKRESNÍ FINÁLE SILOVÉHO TROJBOJE

O tom, jak probíhala třídní kola v Trojboji již víte. Je ale důležité Vám sdělit, jak se dětem dařilo ve finále, kterého se účastnily vždy 3 nejlepší žáci a 3 nejlepší žákyně dané třídy. 

První finálová soutěž byla pro žáky 9. ročníků. Vše bylo stejné jako v třídních kolech, jedinou, ale za to obrovskou změnou, byla konkurence. Žáci se utkali s největšími siláky z 6 dalších škol. Konkurence byla obrovská, ale ani přesto nebyly medailové příčky daleko. Nakonec se přece jen podařilo "uloupit" jedno vítězné místo. Konkrétně se na 3. místě umístila Julie Martínková, kterou od prvenství dělilo pár setin. 

Následující kolo bylo vyhrazeno pro žáky 6. - 8. ročníků. Nutno dodat, že v těchto kategoriích nebyla konkurence příliš veliká. Za 6. a 8. ročník jsme bojovali pouze my, Raduň. Do bojů o vítěze 7. ročníku se připojila škola z Velkých Hoštic. I když konkurence v těchto kategoriích nebyla značná, žáci i tak dali do sportování všechny své síly. Každý žák bojoval sám se sebou, aby překonal svá dosavadní maxima. A i díky skvělé podpory všech spolužáků z vyššího stupně se jim to nakonec povedlo. 

Opět přikládáme odkaz na fotky SVČ Opava z této podařené akce - odkaz ZDE .

Akce se povedla a potvrdila, že děti sportovat chtějí, jen je potřeba zorganizovat aktivitu a podat pomocnou ruku. 

Děkuji všem žákům za skvělé výkony a úžasné fandění, které hnalo závodníky kupředu! 

Za kabinet TV, Eliška Olbrechtová 

ŠKOLNÍ KOLA SILOVÉHO TROJBOJE

V průběhu minulého týdne se celý vyšší stupeň účastnil silového TrojBoje, který pořádalo Středisko volného času v Opavě za podpory The Beast gymu Opava.

Každá ze tříd vyššího stupně tak postupně navštívila posilovnu, kde se naši sportovci seznámili se 3 posilovacími stroji – veslařský trenažer (Row), běžkařský trenažer (SkiErg) a speciální kolo (AirBike). Cílem každého cvičence bylo překonat na těchto strojích danou vzdálenost v co nejrychlejším čase. Někteří do toho dali opravdu všechno a do pomyslného cíle dojeli ve skvělém čase. Jiní zvolili trochu pomalejší, za to plynulé tempo. V obličejích všech sportovců bylo vidět odhodlání překonat nejen vytyčenou vzdálenost, ale také kolikrát i sám sebe.

Atmosféra se po celou dobu akce nesla v přátelském duchu, spolužáci se navzájem podporovali a rivalita jako by neexistovala. Naopak. Žáci se svými výkony motivovali navzájem.

Boj o největšího siláka školy nebyl procházkou růžovým sadem. Každý, kdo se zúčastnil se pořádně na strojích zapotil. Nicméně poté, co zaschly poslední kapky potu, se na tvářích žáků objevily opět úsměvy. Nutno také podotknout, že se v tabulce vítězů objevila i předem nečekaná jména.

Největší siláci školy postupují do okresního finále, které se uskuteční už tuto středu. Žáci si tak budou moci změřit síly se stejně starými svalovci z Opavy a okolí.

Závěrem doufám, že si žáci tuto akci se svými spolužáky užili a utužili svůj kolektiv mimo školní lavice.


Eliška Olbrechtová


Další fotky naleznete ve fotogalerii SVČ Opava – odkaz ZDE.

6. třídy

7. třída

8. třída

9. třída

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace