Eurorebus

obrázek bez popisu

Krajské kolo Eurorebus

I v tomto školním roce soutěžili žáci 7.A a 7.B v zeměpisné soutěži Eurorebus. Dobrovolníci z těchto tříd sbírali pravidelně body od října do února v elektronických kolech a následně s napětím čekali na výsledky. Čekání bylo dlouhé, ale vyplatilo se. Obě třídy postoupily do krajského kola.

Po loňském republikovém kole se letos konaly krajská kola. Pro Moravu a Slezsko probíhala soutěž v Olomouci během slunečného víkendu. V sobotu i v neděli soutěžila vždy polovina škol ve svých kategoriích (stejně tak v Praze kola pro Čechy). Za každý den přímo do republikového kola postoupilo 5 nejlepších tříd v dané věkové kategorii. Tedy dohromady 20 tříd v republice.

Za 7.A byli nominováni Dora Bártová, Nicol Hendrychová a Maxmilián Staněk. Ve velké konkurenci skončili na krásném 10. místě a drželi palce svým kolegům ze 7.B.

Za 7.B psali test Mia Kudělová, Laura Beková a Alex Václavík. V konkurenci tříd skončili na 6. místě – prvním nepostupovém. I když mezi žáky zavládlo velké zklamání, že nepostoupili o 1 místo a 1 bod, tak nakonec živili naděje na postup na divokou kartu pro nejlepší třídy v republice, které skončily „pod čarou“ a nakonec po několika dnech máme potvrzeno, že opravdu zástupci 7.B postoupili na divokou kartu do republikového finále Eurorebusu.

Celostátní finále se uskuteční v pátek 9. června 2023 na VŠE v Praze.

Cookies - © 2023 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace