Den Země - Mokřady Raduň

Den Země 8.B a 9.A třída


V rámci DNE ZEMĚ se třídy 8. B a 9. dne 3. 5. 2024 vydaly prozkoumat Raduňský mokřad za doprovodu svých učitelek Moniky Buchtelové, Elišky Olbrechtové a Barbary Zemanové.

Celé to začalo ráno, kdy se třídy rozdělily do třech skupin dle náhodného generátoru skupin na počítači. Poté byli žáci poučeni o bezpečnosti jak ve třídách, tak hlavně v mokřadech a odešli se svojí učitelkou do učeben, kde se čekalo na zahájení programu jako takového. První začínal v 9h, druhý v 10h a poslední v 11h.

Ze školy jsme vyšli vždy cca půl hodiny před začátkem programu a šli jsme pomalou chůzí do hlubin mokřad za dolní zastávkou v Raduni. Na určeném místě jsme se sešli s paní Vavrečkovou, která žáky seznámila se základními pojmy přírody, zvířaty, které žijí ve vodě a ptala se na různé otázky. Chvíle se přerodila ke konci a žáci se najednou ocitli v situaci, kdy lovili pomocí sítí vodní živočichy, poznávali je pomocí klíče, dávali je do zkumavek a vypouštěli nejednu kuňku obecnou zpátky do vody.

Po mokřadech se skupiny vrátily do učeben, kde je čekal další program zaměřen na životní prostředí, vytváření zeměkoule z tvrdého papíru, odhadování doby rozkladu odpadků, vypočítávání uhlíkové stopy jednotlivce a sledování dokumentu o Fast fashion a Cena riflí.


Mgr. Monika Buchtelová

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace