Den na obecním úřadu

obrázek bez popisu

Naše třída byla oslovena Obecním úřadem v Raduni ke spolupráci na přípravě Pálení čarodějnic. Proto jsme se v úterý 26. 4. přestěhovali do jeho prostor. Dopoledne jsme začali prohlídkou celého úřadu, seznámili jsme se s jeho pracovníky, vyzpovídali pana starostu, co vše je náplní jeho práce. Ten nás pak ochotně provedl celým areálem. Prohlédli jsme si stroje sloužící k práci v naší obci, seznámili jsme se s účelem sběrného dvora, odhadli objem fekálního vozu.

Pak už jsme se s chutí pustili do výroby čarodějnice. Z donesených triček jsme nastříhali šaty, zbytky látek posloužili k vycpání rukou, nohou a hlavy, z vlny jsme vytvořili vlasy a z větviček koště. Vše jsme napíchli na tyč, svázali, dokreslili strašidelný obličej a čarodějnice Arnoštka byla na světě. Výsledek našeho tvoření můžete vidět na fotkách.

Kromě vyrábění nás čekaly také zábavné úkoly s tématem čarodějnice. Správným vyřešením jsme získali složení lektvaru, který nám umožnil vrátit se zpátky do školy.

Bohužel naše kamarádka čarodějnice Arnoštka s námi bude jen do pátku, kdy bude upálena. Jestli se s ní chcete osobně seznámit, přijďte se podívat v pátek 29.4. odpoledne na fotbalové hřiště v Raduni. 

Těšíme se my žáci 3.B i s Arnoštkou.

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace