Den dětí 2024

Při příležitosti každoročního Dne dětí, který připadá vždy na 1. června, jsme se zapojili i my a v pátek jsme si znovu zasoutěžili o odměny. Počasí vyšlo parádně, a proto jsme mohli bojovat venku v areálu za školou.

Více než 13 soutěžních míst, obrovská konkurence všech žáků školy, trpělivost, přesnost, ale i odhodlanost, to byly motivy dnešního dne. Za splnění úkolů na stanovištích byly uděleny cenné body, které se poté měnily za odměny. Každý si našel to své, ať už to bylo oblíbené lovení sodovek, umístění předmětů na terč, otestování našich smyslů nebo paměti. Některé úkoly nás vyzkoušely, jinde jsme bodovali hned. Každý chtěl mít víc razítek, víc odměn, víc radosti.

Nejdůležitější však bylo to, že jsme se zúčastnili, nevzdali se a i přesto, že ne vždy jsme dostali razítko, bojovali jsme dál. To je ostatně i to, jak by to mělo vypadat v životě, ve škole a všude jinde – vždycky nemůžeme vyhrát, ale dodržovat pravidla, hrát fér, podpořit se a nepřestávat se snažit, to jsou rozhodně věci, které dávají smysl.

Děkujeme všem zúčastněným, žákům 9. třídy, kteří již tradičně pomáhali s organizací a všem pedagogům, kteří byli součástí tohoto dalšího úspěšného dne.

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace