Den deskových her

Ve středu 21. prosince se naše škola proměnila ve velkou hernu. Děti si přinesly a zahrály si se spolužáky své oblíbené deskové nebo karetní hry a naučily se hry nové. Současně také probíhaly dva celoškolní turnaje: v „Člověče, nezlob se!“ a v „Solitéru“.

Ve hře Člověče, nezlob se! se nejlépe dařilo Matěji Motlovi, Eduardu Formánkovi, Beatě Kubesové a Kryštofu Sokolovi. Výherci dostali diplom a zajímavé odměny – karetní hry a hlavolamy.

Na vyšším stupni proběhla také soutěž ve hře Solitér. Všichni žáci, kteří byli tento den ve škole přítomni, se soutěže zúčastnili. Byli seznámeni s pravidly této hry a pak hráli nejdříve v jednotlivých třídách mezi sebou. Dva, popřípadě tři výherci v daných třídách pak postupovali do finále mezi třídami vyššího stupně. První tři místa obsadily dívky, a to Barbora Beinhauerová z 9. ročníku, která obsadila 3. místo, na 2. místě skončila Eliška Kellnerová z 8. ročníku a výherkyní se stala Eliška Nedělová ze třídy 7.B. Akce byla velmi zdařilá a těšíme se na další.


Cookies - © 2023 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace