Branný den

V úterý 28.6. proběhl branný závod organizovaný paní učitelkou Královou za spolupráce 9.třídy, kterého se zúčastnila 2.-8.třída ve smíšených skupinkách 4-5 žáků.

Počasí vypadalo slibně, ale poté nám přestalo přát a přišlo několik deštivých přeháněk. Mělo to jednu výhodu. Žáci si díky nepřejícímu počasí mohli vyzkoušet odolnost, dovednost a práci v deštivých podmínkách. Přestože žáci doběhli promočení a unavení, tak stále měli úsměv tváři, doběhli bez jakéhokoliv zranění, ale také nedočkaví a s napětím, které družstvo závod vyhrálo.

Na branném závodu se sportovně-vědomostními aktivitami si žáci vyzkoušeli také jejich fyzickou připravenost, týmovou spolupráci, paměť, všeobecné znalosti a schopnost řešení logických úkolu či šifer.

Mezi úkoly se objevila např. jízda zručnosti, morseovka, puzzle, dopravní výchova, zdravověda, plížení, běh přes pneumatiky, střelba na terč z laserových zbraní, Kimova hra nebo také ochrana obyvatelstva.

Žáci startovali u školy a na každém stanovišti získávali body, které se na konci sečetly a tým s největším počtem bodů se stal vítězem. 

Jsme rádi, že Vás neodradil ani déšť a nikdo se nám nerozpustil. Nejsme přeci z cukru. Děkujeme všem zúčastněným žákům a také všem, kteří se zapojili do organizace celého dne. Doufáme, že jste si závod užili a již se těšíte a připravujete na další branný závod. Vidíme se za rok! 

Veronika Mošová, 9. třída


Další fotografie naleznete ve fotogalerii - zde. A že bylo co fotit!

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace