Žáci zhlédli filmové představení dokumentu V síti: Za školou

obrázek bez popisu

Žáci naší školy zhlédli dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka V síti: Za školou

Tři herečky, tři pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Nový dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka obrací predátorské taktiky proti jejich strůjcům.

Žáci 2. stupně naší školy zhlédli v pondělí 9. 3. 2020 v opavském multikině Cinestar tuto speciální verzi dokumentu V síti: Za školou, která je vhodná pro dětské diváky od 12 let. Tato verze, sestříhaná z dokumentu V síti, je určená pro školní promítání. Obsahuje méně citlivých záběrů a nejsilnější momenty z oficiální celovečerní verze filmu jsou doplněny o praktické rady, návody a komentáře hereček, které si zkušeností se sexuálním obtěžováním na internetu samy prošly.

Bezprostředně po projekci filmu žáci hovořili se svými třídními učiteli o problematice zneužívání dětí na internetu. Žáci se mohli zeptat na nejrůznější detaily, které se ve filmu objevily, učitelé mohli zmapovat, zdali někdo něco podobného prožil. Společně měli možnost  probrat, zda žáci vědí,  koho by měli  v krizové situaci kontaktovat, zda by např. blokovali komunikaci se sexuálním predátorem, jakou o nich mají představu nebo zda by profil predátora dokázali rozpoznat.

Pro rodiče, žáky i pedagogy je určen web www.vsitifilm.cz a www.e-bezpeci.cz

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace