8. A na výletě ve Vrbně

Dne 23.5.2024 jsme se vydali do městečka s názvem Vrbno pod Pradědem. Úplný počátek naší cesty začal u obchodního domu Breda, kde jsme nastoupili do autobusu a mířili směr Bruntál, kde nás čekal přestup. Jízda v nás vyvolávala smíšené pocity, jelikož jsme nevěděli, co nás čeká. Když jsme dorazili na místo, tedy do kempu, kde jsme měli zajištěné ubytování, první pocity nebyly zdaleka ty nejhezčí, protože chatky vypadaly jako ze 70. let minulého století. Jakmile jsme se ubytovali, čekala nás túra do přírody. Ze začátku nás potrápily svahy, ale pak jsme si vychutnávali rovných cestiček. Cíl výšlapu byl v táboře Campanula. Poté jsme se zmoženi vrátili zpět do kempu Dolina. V podvečer jsme hráli volejbal, jenž nás všechny náramně bavil, ale bohužel nás z hřiště vyhnal prudký déšť. Po skvělé večeři, kde si každý mohl přidat, jsme společně v jedné chatce fandili našim hokejistům. Druhý den ráno nás čekala prohlídka zámku v Bruntále, který nám přiblížil dějiny našeho kraje. Interiér byl dechberoucí, taktéž i okolní zahrada. Paní průvodkyně věděla některé informace, bohužel na naše doplňující dotazy nedokázala odpovědět. Asi jsme byli moc zvídaví…Po návštěvě zámku jsme zamířili do aquaparku, kde se každý z nás pořádně vyřádil. Zpáteční jízda autobusem byla smutná, protože nás výlet opravdu bavil a chtěli jsme zůstat. Už se těšíme na další! 

Vít Bek

Cookies - © 2024 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace