Velikonoční dílna a keramická výstavka

Ve čtvrtek 7. dubna se po dlouhých dvou letech plných hygienických opatření opět mohla uskutečnila Velikonoční dílna. Jako tradičně tuto akci zahájila školní družina vystoupením v atriu školu. S paní vychovatelkou nám děti zazpívaly svou jarní píseň. 

Po doznění posledních tónů byla pozornost přesunuta k učebně polytechnické výchovy. Stanoviště i pomocníci již byli na značkách a kreativnímu tvoření nic nestálo v cestě. Děti si zde mohly vyrobit nejrůznější dekorace, které jsou typické pro toto období. Zdobila se vajíčka, vystřihovali se zajíčci, berušky, vytvářely se věnečky a spousta dalšího. 

Novinkou letošní dílny bylo přesunutí drobného občerstvení do částečně zmodernizované učebny výtvarné výchovy. Ten, kdo se zde zastavil pro něco na zub, mohl zároveň pozorovat i práci 3D tiskárny, se kterou pracují děti v technickém kroužku. 

Zajisté vaší pozornosti neunikly ani prostory atria školy, kde jste si mohli prohlédnout (nejen) keramické výrobky našich šikovných dětí. Vstup do budovy školy byl tradičně zaplněn nápaditými výtvory a dokonce bylo možné si některé i zakoupit.


Po dobu, kdy nebylo možné tvořivé dílny uskutečnit, jsme se na vás pilně připravovali a doufáme, že se vám u nás líbilo. Váš zájem o tvoření nás mile překvapil a jsme moc rádi, že jste si do naší školy našli cestu v tak hojném počtu. Velkou radost nám také udělalo, že na nás nezanevřeli ani bývali žáci školy a přišli se na nás podívat a podělit se o své dojmy z nové životní etapy. 

Závěrem patří velké poděkování paní učitelce, která ve škole vyučuje dílny a pro tvořivé děti neustále vymýšlí nové nápady a celou akci zastřešuje. 

Bylo nám ctí a už se těšíme na další příjemně strávené odpoledne plné krásných výrobků. 

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace