Lyžařské závody "Pohár primátora města Opavy"

Lyžařské závody

obrázek bez popisu

V pátek 18.3. se naše škola účastnila lyžařských závodů „o pohár primátora města Opavy“. Vybraní žáci naší školy závodili v obřím slalomu, který byl skvěle připraven v areálu Klobouk v Karlově pod Pradědem. Závodníci se po dlouhé odmlce školních soutěží nemohli dočkat až porovnají své dovednosti s vrstevníky z jiných škol.

Zprvu to sice vypadalo, že lyžaři budou více bojovat s teplým počasím a náročnými sněhovými podmínkami, ale v průběhu soutěže rozhodně nebyla nouze o velká sportovní dramata.

Soutěže se účastnilo více než 190 účastníků, zájem byl letos opravdu rekordní. Ze všech sportovců postoupilo 60 žáků do 2. kola. Naši žáci si ve 2. kole také našli své místo, a ne jedno! Rovnou 6 našich lyžařů bojovalo o nejvyšší příčky v soutěži jednotlivců. Nicméně i přes skvělé výkony se bohužel nepodařilo ulovit přední místa pro vítěze v individuálním závodu.

Naše škola se rozhodně v konkurenci více než 10 škol neztratila a domů jsme si dovezli alespoň umístění v soutěži družstev. Na 3. místě družstev se umístili konkrétně žáci II. kategorie (kluci z nižšího stupně) a žákyně IV. kategorie (holky 8. a 9. třídy).

Žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. Letos jsme se rozkoukávali, ale příští rok nějakou „placku“ určitě získáme!

Lyžování zdar!

Mgr. Eliška Olbrechtová

Cookies - © 2022 Základní škola a Mateřská škola Raduň, příspěvková organizace